LIPIEC - 60-ta rocznica utworzenia Pogotowia Ratowniczego w Płońsku

22 lipca 2010 r. 60-ta rocznica utworzenia Pogotowia Ratunkowego w Płońsku Jubileusz 80-lecia Szpitala w Płońsku 22 lipca obchodzimy Dzień Ratownictwa Medycznego, w tym dniu przypada również 60 – ta rocznica utworzenia Pogotowia Ratunkowego w Płońsku. Aby tradycji stało się zadość świętowanie rozpoczęto mszą św. w Kaplicy Szpitalnej, której przewodniczył ks. Zbigniew Sajewski. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się do Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Poświętne, gdzie powitano wszystkich gości i uhonorowano kolejnych zasłużonych. Odznaczenia „Zasłużony dla Szpitala Płońskiego” wręczali tym razem Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik, Dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Pani Ewa Łagońska, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Pełnomocnik Wojewody ds. Ratownictwa Medycznego Pan Michał Borkowski, a także Starosta Powiatu Płońskiego Pan Jan Mączewski, Wicestarosta, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala w Płońsku Pan Andrzej Stolpa, Pan Andrzej Pietrasik, Burmistrz Miasta Płońska oraz Przewodniczący Rady Społecznej Pan Jerzy Ryziński. W przemówieniu dyrektor Józef Świerczek przypomniał dzieje Pogotowia, dziękował za przybycie i zapraszał na kulminacyjne uroczystości jubileuszowe 11-go września, kiedy to będziemy świętować 15-tą rocznicę uzyskania tytułu „Szpital Przyjazny Dziecku”. Nie zabrakło oczywiście wystawy pt: „Szpital w Płońsku – wczoraj i dziś”, która ponownie cieszyła się dużym zainteresowaniem, jak i albumy z poprzednich odsłon obchodów.

Galeria zdjęć z obchodów 60 - lecia pogotowia w Płońsku