LUTY - światowy dzień chorego

Płońsk, luty 2010 Jubileusz w Płońskim Szpitalu Według dostępnych źródeł historycznych najwcześniejsze zapiski o płońskiej służbie zdrowia pochodzą z XVI wieku. Po odzyskaniu niepodległości władze Powiatu Płońskiego prowadziły silne starania o stworzenie szpitala w Płońsku. Powodzeniem zakończyły się starania, a w 1928 roku rozpoczęto jego budowę. Trwająca dwa lata budowa i oddanie do użytku pierwszego pawilonu uwieńczono uroczystym otwarciem w 1930 r. Na owe czasy płoński szpital był najnowocześniejszym obiektem służby zdrowia na północnym Mazowszu. Od tego czasu szpital wielokrotnie zmieniał swoje oblicze poprzez rozbudowę kolejnych pawilonów zmieniając i dostosowując w ten sposób swoje przeznaczenie do potrzeb i wymogów zmieniających się czasów. Idea powstania ZOL-u zrodziła się pod koniec lat 90-tych przez Proboszcza Parafii, Ś.P. Ks. Romualda Jaworskiego – i tak tę ideę Pani Maria Suchodolska, lek. Krzysztof Bielski, Dyrektor Tomasz Leyko i Ks. Romuald Jaworski wdrożyli w życie i mieli największy wkład w jego utworzenie. W ramach obchodów Jubileuszu 80-lecia Szpitala i przypadającej w tym roku 10 rocznicy założenia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego rozpoczynamy uroczystość mszą świętą, odprawioną przez bp. Romana Marcinkowskiego, który właśnie 10 lat temu dokonał poświęcenia ZOL-u i znajdującej się w nim kaplicy. ZOL to miejsce szczególne, przebywają tu chorzy , którzy wymagają nieustającej posługi ze strony personelu. Nie przez przypadek więc Rok Jubileuszowy rozpoczynamy w Światowym Dniu Chorego.

Galeria zdjęć z obchodów Światowego Dnia Chorego