MAJ - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

12 maja – Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej, był kolejną odsłoną obchodów 80-tej rocznicy istnienia płońskiego Szpitala. Uroczystość tradycyjnie już rozpoczęła się mszą św. celebrowaną przez ks. Zbigniewa Sajewskiego w Kościele Św. Maksymiliana Kolbe. Uroczystości kontynuowano w sali konferencyjnej Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Poświętne w Płońsku. Dyrektor Szpitala przyznał honorowe odznaczenia 64 osobom, w tym głównie emerytowanym jak i obecnie pracującym pielęgniarkom i położnym, wręczyli je: Starosta Pan Jan Mączewski, Wicestarosta i Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala w Płońsku Pan Andrzej Stolpa, Burmistrz Pan Andrzej Pietrasik oraz Przewodniczący Rady Społecznej Pan Jerzy Ryziński. Dyrektor Szpitala Pan Józef Świerczek w swoim przemówieniu sięgnął do historii pielęgniarstwa, a także podkreślił ogromną wagę zawodu pielęgniarki i położnej. Uczestnicy spotkania mięli możliwość oglądania wystawy fotograficznej pt: „Szpital w Płońsku – wczoraj i dziś”, która przedstawia jego dzieje całych 80 lat istnienia. Przybyli goście z łezką w oku i sentymentem oglądali siebie i swoich przyjaciół sprzed lat. Kolejna uroczystość jest planowana z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego, kiedy to szczególnie świętować będziemy 60-tą rocznicę powstania Pogotowia Ratunkowego w Płońsku.

Galeria zdjęć z obchodów Dnia Pielęgniarki i Położnej