WRZESIEŃ - Centralna uroczystość obchodów jubileuszu

11-go września 2010 odbyła się centralna uroczystość obchodów jubileuszu 80 – lecia Szpitala Powiatowego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Spotkanie miało miejsce na terenie Szpitala przed najstarszym z kompleksu szpitalnego zmodernizowanym budynkiem A. Swoją obecnością zaczyniło nas wielu znakomitych gości m.in. Senator Michał Boszko, Posełowie Aleksander Sopliński i Mirosław Koźlakiewicz, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz lokalni Samorządowcy, a także zaproszeni goście i pracownicy z rodzinami. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. przy ołtarzu polowym, odprawioną w intencji byłych i obecnych pracowników Szpitala oraz przybyłych gości. Mszę św. celebrowali ks. Edmund Makowski – Proboszcz parafii św. Michała Archanioła i ks. Zbigniew Sajewski – Kapelan szpitalny i Proboszcz parafii św. Maksymiliana M. Kolbe. Podczas uroczystości w budynku A została poświęcona i wmurowana tablica upamiętniająca modernizację obiektu. Nie zabrakło również wystawy fotograficznej przedstawiającej 80 lat historii Szpitala. Wszystkim pracownikom i zaproszonym gościom rozdano publikację pt. „ 80 lat szpitala płońskiego . Szpital w Płońsku dawniej i dziś.” Jest to pierwsza tego typu książka o służbie zdrowia w Powiecie Płońskim, którą udało się wydać dzięki wspomnieniom i fotografiom przekazanym przez prywatne osoby oraz materiałom udostępnionym przez Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska. Dyrektor Szpitala przyznał kolejne odznaczenia „Za zasługi dla Szpitala Płońskiego” ponad 50 osobom, obecnym i byłym pracownikom oraz niezatrudnionym, ale także zasłużonym dla naszej placówki. Dwaj wieloletni pracownicy lek. Karol Wilamski i lek. Zbigniew Gralewicz zostali uhonorowani resortowymi odznakami „Za zasługi dla ochrony zdrowia”, przyznanymi przez Ministra Zdrowia. W ramach uroczystości świętowano także 15 rocznicę nadania Szpitalowi tytułu: „Szpital Przyjazny Dziecku”, który w roku nadania był siódmym Szpitalem w Polsce posiadającym ten tytuł. W czasie spotkania jubileuszowego został poświęcony akt odnowienia szpitala płońskiego, podpisany przez pracowników i zaproszonych gości , a pod koniec uroczystości nastąpiło bardzo ciekawe wydarzenie. Ku zaskoczeniu wszystkich uczestników , z dachu budynku na linie zjechał alpinista, który w metalowej tubie z umieszczonym aktem odnowienia wspiął się ponownie na dach i na pamiątkę dla przyszłych pokoleń umieścił go w wieży szpitalnej. Cała uroczystość zorganizowana była w formie pikniku, na którym nie zabrakło potraw z grilla oraz występów artystycznych. Zgromadzeni goście mogli nacieszyć ucho pięknym głosem Alicji Majewskiej, która wystąpiła wraz z Włodzimierzem Korczem. W centralnej uroczystości jubileuszowej wzięło udział ok. 800 osób, a kapryśna jesienna pogoda również nas nie zawiodła.

Galeria zdjęć z centralnych uroczystości Jubileuszu 80-lecia Szpitala w Płońsku